Dermesztő: Oroszország az eddigi legnagyobb légitámadását hajtotta végre Ukrajna ellen

Volodimir Zelenszkij az Egyesült Államokat okolja a kialakult helyzet miatt.

Hosszú távú szerződést ajánl a fiataloknak az ukrán vezetés.
Új programmal próbálja a 18-24 év közötti generációt a hadseregbe a csábítani az ukrán vezetés – egyelőre kevés sikerrel – számol be róla a Wall Street Journal.
Mint írják, Ukrajna vezetői azonban azt remélik, hogy a „Szerződés 18-24” néven ismert program idővel segít majd megszólítani azt népességcsoportot, amelyet eddig igyekeztek megkímélni a frontvonalból.
Az amerikai lap részletes cikke szerint a legtöbb harcolni akaró férfi már régen jelentkezett a seregbe, és évről évre nehezebb újabbakat besorozni.
Sok alkalmas férfi – 18 és 60 év közöttiek, akiknek tilos elhagyniuk az országot – vagy bujkál, vagy kenőpénzt fizetett, hogy illegálisan elmeneküljön az országból, és elkerülje a behívót.
Kijev különböző módokon próbálta feltölteni a fegyveres erők sorait a közel 3 és fél éve tartó háborúban. Razziákat tartottak éjszakai klubokban, elítélteknek engedélyezték a börtönből való korai szabadulást, és országszerte óriásplakátokat helyeztek ki, amelyeken a következő feliratok olvashatók: „Mindenki harcolni fog”.
Ezt is ajánljuk a témában
Volodimir Zelenszkij az Egyesült Államokat okolja a kialakult helyzet miatt.
Tavaly 27-ről 25 évre csökkentették a kötelező katonai szolgálat korhatárát, de ezzel is csak átmenetileg sikerült növelni a létszámot.
Eközben a 18-24 évesek nagyrészt szabadon élhették az életüket, ám most ők is sorra kerülnek.
A kormány szerződést kínál a korosztályba tartozó fiataloknak, különböző juttatásokkal kecsegtetve az egyéves katonai elkötelezettségért cserébe. Az 1 millió hrivnya mellett havi fizetést kínálnak, amely közel 3000 dollárnak felel meg. Ez pedig hatszorosa az ukrajnai országos átlagnak. Emellett ingyenes főiskolai tandíj és kedvezményes fogászati ellátás is jár a szerződő fiataloknak.
Ezt is ajánljuk a témában
Nő a feszültség Ukrajna szomszédságában.
A programot TikTok-videókkal, posztokkal a közösségi médiában és Ukrajna nagyvárosainak központi utcáin álló fényes óriásplakátokkal népszerűsítették.
A kormány szerint a program februári indulása óta azonban csak mintegy ötszázan csatlakoztak hozzá. Az ukrán tisztviselők szerint a bürokrácia malmai késleltetik a felvételi folyamatot, és sokan meghátrálnak, vagy a szüleik nyomására kilépnek a programból.
Fotó: Diego Herrera Carcedo / ANADOLU AGENCY / Anadolu via AFP